Kwalifikacja Wstępna
Zostań kierowcą zawodowym

Kwalifikacja wstępna to rodzaj specjalistycznego szkolenia dla osób, które chcą wykonywać pracę w transporcie drogowym.

Obowiązek przebycia kwalifikacji nałożyła na nas w 2006 nowelizacja ustawy o transporcie drogowym. W brzmieniu jej przepisów, osoby które chcą wykonywać zawód kierowcy, otrzymując uprawnienia do prowadzenia pojazdów kategorii C1, C1 + E, C lub C + E po 10 września 2009 lub pojazdów kategorii D1, D1 + E, D lub D + E po 10 września 2008 zobowiązani są do ukończenia odpowiedniego szkolenia. Wobec powyższego, każdy kto chciałby rozpocząć karierę zawodowego kierowcy musi zawczasu pomyśleć o kwalifikacji wstępnej.

JAK WYGLĄDA SZKOLENIE?

Zanim przystąpisz do szkolenia, musisz obowiązkowo przejść badania lekarskie i psychologiczne. Badania te mają na celu stwierdzenie Twojej pełnej zdolności do pracy w transporcie drogowym. 

Kolejnym etapem jest odbycia szkolenia w formie e-learningu. W trakcie kwalifikacji wstępnej poznasz specjalistyczne przepisy dotyczące ruchu drogowego, a także zostaną Ci przedstawione cenne wskazówki w zakresie pracy w transporcie drogowym. Dowiesz się między innymi o przepisach regulujących czas pracy kierowców zawodowych, o dokumentach niezbędnych w transporcie drogowym, o pracy z tachografem, o wymaganiach stawianych kierowcom i o zagrożeniach w ruchu drogowym.

Zawód kierowcy otwiera przed nami duże możliwości. Polscy kierowcy są doceniani na rodzimym rynku, a także zagranicą. Jeśli jesteś pasjonatem dużych samochodów i chcesz rozpocząć karierę w transporcie drogowym, zapraszamy na szkolenia z kwalifikacji wstępnej! 

 szkolenia okresowe!

W Naszej ofercie znajdziesz szkolenie okresowe w formie wykładów lub e-learningu.
Dzięki temu możesz wybrać taki termin szkolenia, który odpowiada Twoim oczekiwaniom. 

rodzaje kwalifikacji

Jest to szkolenie w pełnym wymiarze. Trwa mianowicie 280 godzin, z czego 260 przeznaczonych jest na część teoretyczną, a 20 na część praktyczną. Ten rodzaj jest przeznaczony dla osób pomiędzy 18 a 21 rokiem życia (dla kategorii C i C+E) lub dla osób pomiędzy 21 a 23 rokiem życia (dla kategorii D i D+E).

Jest to krótsza wersja pełnej kwalifikacji wstępnej, w której mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 21 lub 23 rok życia, w zależności od uprawnień. Szkolenie obejmuje 140 godzin – 130 godzin dydaktycznych i 10 praktycznych.

Skierowana jest do tych osób, które chcą wykonywać pracę w transporcie drogowym, ale potrzebują do niej uprawnień zarówno na pojazdy ciężarowe (kat. C lub C+E), jak i na autobusy (kat. D lub D+E), lecz na jedną z tych kategorii ukończyły już kwalifikację wstępną (pełną) lub kwalifikację wstępną przyspieszoną. Trwa ona jedynie 70 godzin.

To skrócona wersja pełnej kwalifikacji uzupełniającej, trwająca jedynie 35 godzin. Uczestnictwo w niej podlega tym samym zasadom, co w kwalifikacji uzupełniającej, ale dedykowana jest dla osób które ukończyły 21 lub 23 rok życia.

Szkolenie okresowe kierowców zawodowych dotyczy osób które uzyskały prawo jazdy przed:

10 września 2009 roku dla kategorii C1 lub C, 10 września 2008 roku dla kategorii D1 lub D

lub posiadają świadectwo kwalifikacji zawodowej i chcą przedłużyć jego ważność o kolejne 5 lat.

Zweryfikowane i potwierdzone opinie o naszej Auto Szkole- sprawdź je już teraz!